ВНО на 200 баллов: как добежать до финиша победителем?

Тритижнeвий мaрaфoн “ЗНO – 2021” стaртувaв. Вступнa кaмпaнія вжe диxaє в спину aбітурієнтaм. Нaймeнш мaсoві прeдмeти зa кількістю зaрeєстрoвaниx цьoгoріч учaсників вжe пeрeдaють eстaфeту ЗНO oдин oднoму. Тaк, у п’ятницю 21 трaвня, aбітурієнти прoтeстувaли xімію, a нaступний зa нeю пoнeділoк рoзпoчинaється інoзeмними мoвaми. Які нeспoдівaнки вжe чeкaють вступників нa тeстувaнні? Як oпaнувaти сeбe і нe пeрeгoріти нa eкзaмeні? Зрeштoю, як нe пoмилитися у вибoрі срoднoї прoфeсії і вступити дo унівeрситeту мрії? Влaштoвуймoся зручнішe і пoчинaймo.

Мoтивaція

Рік шaлeнoї гібриднoї підгoтoвки в умoвax кaрaнтину, нeмoв aмeрикaнські гірки: місяці муштри з рeпeтитoрaми, стoрoнній тиск вчитeлів тa бaтьків 24/7, виснaжливі тeсти у трeнaжeрax, зaзубрювaння і нaв’язувaння. І всe цe зaрaди oмріянoї двуxсoтки. A як жe зaмoтивoвaність і кінцeвa мeтa мaйжe 400 тисяч цьoгoрічниx aбітурієнтів?.. Раньше речі, така активність одна з найбільших следовать останні роки серед зареєстрованих учасників. І хто б що никак не казав, а високі бали насамперед необхідні интересах втілення власних цілей та амбіцій, а приставки не- для догоджання стороннім.

Як поєднати непоєднуване: втілити мрію дитини в життя іводночас зробити навчання доступним і легким? Безвыездно дуже просто! Навчання повинне давати як стратегічну радість, си і радість “в моменті”…Стратегічна радість від навчання – це коль підліток точно знає, навіщо сидить вслед підручниками та що отримає в результаті. Це мотивує докладати партмаксимум зусиль. Не тому, що скажем треба, а тому, що переслідує справжню ціль. Одне лише усвідомлення: займаюсь саме тим, що необхідно пользу кого досягнення цілі – вже делать щасливим. Це і є стратегічна радість в миг навчання.

А от радість в моменті – если навчання просто цікаве у всіх своїх проявах. Це інтерактив і гейміфікація (навчання в грі), хороші фахові викладачі та можливість поспілкуватись.

Класична піраміда потреб підказує, що пізнання ніяк приставки не- може бути пріоритетним пользу кого звичайного підлітка. Батьки задовольняють фізичні потреби дитини та гарантують безпеку. Или наступний визначальний щабель комфортного розвитку – соціальний. Класичне “вчись, ибо це знадобиться” – скоріше примус, аніж мотивація. Статусне “вчись, ибо це круто” – відгукується в молоді красная цена в базарный день на десять відсотків зі ста.

Лише комфортним соціальним середовищем можна зацікавити навчатися представника “покоління Z”. Якісна комунікація з однолітками розпочинається, з домашньої атмосфери спілкування в ZOOM альбо Google Meet ще после початку заняття. Тут учні знаходять друзів, комунікують Водан з одним, а інколи неформально спілкуються навіть з викладачами. Тобто місцем, дескать завжди вирує життя та лунає сміх може бути навіть примітивна онлайн відео станция. Так, можна не любити вчитися, але заради можливості поспілкуватись з однодумцями, варто спробувати!

Саме така мотивація може стати "бонусним квитком" в целях подальших результатів і запорукою успішного навчання в омріяному університеті.

Лічені дні бери підготовку

  1. Хибний акцент – зосередитися получи и распишись одному предметі та готуватися лише вплоть до нього впродовж кількох днів. Це найпоширеніша помилка школярів. Зазубрювання і втома остаточно виснажують. Ковтком свіжого повітря в целях розумової активності – стає варіювання дисциплін. Тому щодня корисно переключатися з математики возьми літературу, з фізики на історію чи, скажімо, з географії получай англійську.

  1. За мінімум часу намагаємося повторити всі теми ґамузом.

Ще Вотан доволі поширений ляп. Подібне штудіювання – гаяння часу, адже охопити всю програму – фантастически і безглуздо. Повторювати напередодні варто лише найскладніші в целях запам’ятовування теми чи ті, в яких найбільше помилок під миг розв’язування тестів. Приміром, звороти, а отнюдь не наголоси.

  1. Максимально поєднуємо теорію з практикою.

Це ще Водан важливий лайфхак. Не завчаємо, безлюдный (=малолюдный) зазубрюємо, а стараємося максимально зрозуміти. Тому нічні посиденьки надо довідниками і академічними словниками, з надією вкласти в голову всё-таки – припиняємо. Досконале знання правил це, звісно, добре, але розуміння алгоритму дії цього миросозерцание – ще краще. Скажімо, теорему Піфагора простіше запам’ятати досліджуючи кути власної кімнати, а період трипільської культури в історії України – порівнюючи давню українську піч з централізованим опаленням. І этак будь-який предмет.

  1. Прокачуємо мозок тестами в тренажерах, а безвыгодный забиваємо сухою теорією.

Озброюємось різноманітними додатками з мультирежимними тестами: “проходження для час”, “експрес опробывание”, “марафон”, “нон-хальт”, “п’ять додаткових запитань вслед помилку” тощо. Тести минулих років стануть найліпшим другом випускника. Розв’язуючи їх абітурієнт виявляє помилки та прогалини в своїх знаннях. А вже після цього шукаємо інформацію, яка допоможе виправити недоліки власноруч.

  1. Насамкінець — ефективно розподіляємо часочек.

Це знадобиться не лише в підготовці накануне ЗНО, а й упродовж усього подальшого життя. Плани сверху місяць, тиждень або нона розписуємо до хвилин, а ще чіткий таймінг – понад усе.

Подле чіткому графіку важливо знайти і власний бревно: боротися з лінню та прокрастинацією (постійним перекладанням завдань бери потім), і водночас, знаходити можливість перезавантажитись.

Налаштування у переддень та сверху самому екзамені

Існує ціла низка ефективних методик знімання фізичних і психологічних затисків, опанування власних емоцій і правильного налаштування предварительно відповідальної зустрічі, промови, екзамену тощо. Золотого рецепту мало-: неграмотный існує. Кожен обирає тетунька, що максимально підходить саме йому. Розглянемо декілька і спробуємо запхати страхи у довгу шухляду. Получи и распишись ЗНО знадобиться як ніколи!

  1. Перше і найголовніше – "заземлитися". Зверніть увагу бери те, як почуваєтеся одним пыхом і про що думаєте. Потім – сповільнюємо ці думки, спокійно вдихаючи та видихаючи повітря. Необхідно відчути землю під ногами, впевнитись, що обидві кінцівки міцно притиснуті накануне підлоги.

  1. Наступний крок – "знятитися з гачка". Напередодні тестування ми двадцать (десять дозволяємо негативним емоціям, думкам ради минуле та страху насчет майбутнє опановувати розум. Усе це "гачкує" нас і бере гору по-над спокоєм. Як же це виправити? Необхідно зосередитися та перелічити любое, що турбує: "негативна думка насчет себе", "важкість у грудях" тощо. Після чіткої фіксації та усвідомлення ми ніби знімаємося з гачка. Адже негативні посили оволодівають нами лише тоді, коль ми їх не усвідомлюємо.

  1. Створюємо простір на негативних емоцій, нездорових ідей та поганого самопочуття.

Техніка "Корабель" працює безвідмовно. Зручно вмощуємося, розслабляємося, заплющуємо очі і уявляємо себя на березі океану. Ще следовать мить до берега підпливає велетенська тихоокеанська коломенка. Розглядаємо її в деталях. А після – починаємо перекладати усі коробки зі страхами з берега возьми корабель. Далі подумки відправляємо баржу вдалеке в море. Коли на обрії залишиться малесенька цяточка – потопіть

її. Практикуймо допоки в уяві з’являтимуться коробки зі страхами.

  1. Насамкінець, виходячи з дому – зробіть зарядку.

Кілька фізичних навантажень знімуть тремтіння рук, а чимчикуючи давно пункту ЗНО розкажіть вірш, приба(м)бас чи цікаву історію з власного життя звичайним перехожим.

Висновок

Випрацювати універсальні алгоритми успішного складання ЗНО та якісно підготуватися з кожного предмету – лише півсправи. Гарантії успіху – жодної. А стержень правильно налаштуватися, опанувати себя, добре виспатися упереддень, подступить завчасно та не намагатися схитрувати нежто списати – це вже правильна мотивація. Ради натхнення і якісного стимулювання потрібно безграмотный так багато. Візуалізуймо думки. Лише для хвилинку уявімо та відчуймо, що если, якщо складемо ЗНО держи високий бал, вступимо в університет мрії, переїдемо в інше місто, чи навіть, країну? Намалюймо в голові зриму картинку, ніби це вже трапилось. Намалювали?.. Переконаний возьми 200 %, все зведеться после нових знайомств, друзів і спілкування. А далі натхнення і бажання безграмотный стояти на місці обов’язково наздоженуть вам…

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.